Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

60 - lecie szkoły

Jubileusz 60- lecia Szkoły Podstawowej im. Poety

ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

                           60 lat minęło…

Wszystkie słowa podniosłe, któreś znał ze szkoły,
Muzyka starych pieśni, wolności anioły.
Książę Józef na koniu, wiszący nad biurkiem,
I olbrzymi Batory w małej czapce z piórkiem,
I młodzieniec z Grottgera, co żegna swą miłą,
Pocztówka z białym orłem – wszystko to ożyło.

     8 czerwca 2018r. na placu  Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana  Twardowskiego w Krowicy Samej miała miejsce niezwykła uroczystość – Jubileusz 60 – lecia szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Józef Michalik- Starosta Powiatu lubaczowskiego, Pan Andrzej Nepelski- Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, Pan Roman Cozac –Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów, Pan kapitan Marek Soliszewski- zastępca komendanta Straży Granicznej w Lubaczowie, Pani Agnieszka Czyrny-  wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubaczów, Pan Marian Mazurkiewicz- Radny Rady Powiatu Lubaczowskiego, dyrektorzy szkół z terenu gminy Lubaczów, dawni dyrektorzy szkoły, przedstawiciele Nadleśnictwa Lubaczów, Koła Łowieckiego „Ryś”, sołtysi Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej i Budomierza, KGW Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej i Budomierza, emerytowani pracownicy  oraz absolwenci i sympatycy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą koncelebrowali absolwenci naszej szkoły ks. kanonik Zbigniew Szalko oraz ks. Marcin Dańków w asyście proboszcza ks. Pawła Kruka. Następnie uczniowie szkoły przedstawili bogatą część artystyczną, obrazującą historię i osiągnięcia tej placówki. Kolejnym punktem  programu  imprezy było zwiedzanie szkoły i wystawy okolicznościowej. Zaproszeni goście mogli też obejrzeć multimedialną prezentację o szkole, przygotowaną przez uczniów. Wszyscy młodsi  i starsi mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, gier , animacji  oraz wziąć udział w pokazie chemiczno- fizycznym. Po południu przy ognisku spotkali się harcerze i zuchy a na boisku w meczu piłki nożnej zmierzyli się uczniowie i absolwenci. Uroczystość była okazją do wspomnień i refleksji o szkole , której mury opuściło już prawie 1800 absolwentów. W scenerii parku podworskiego, przy pięknej pogodzie, w miłej atmosferze, stworzonej przez gości i absolwentów świętowaliśmy Jubileusz 60- lecia naszej szkoły. 

 

60- lecie szkoły

Utworzono dnia 04.10.2021, 13:54

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny