Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

Obserwacje i doświadczenia na lekcjach biologii, przyrody i geografii

Utworzono dnia 09.11.2022

Obserwacje i doświadczenia na lekcjach biologii,

przyrody i geografii.

Specyfiką przedmiotów przyrodniczych jest wykorzystanie eksperymentów i obserwacji. Uczniowie przeprowadzając eksperymenty i obserwacje zaznajamiają się z metodologią nauk przyrodniczych. Podczas pracy metodą naukową u uczniów kształtowane były umiejętności kluczowe.
Uczniowie klasy IV na przyrodzie, w tym roku szkolnym realizują innowację pedagogiczną „WIEDZA W PRAKTYCE”. Od września poznali przyrządy i narzędzia służące do poznawania roślin i zwierząt, obserwowali jak światło wpływa na kolor roślin na przykładzie uprawy rzeżuchy, własnoręcznie wykonali kompas i wyznaczyli kierunki główne, zbudowali przyrządy do obserwacji pogody i samodzielnie przeprowadzili obserwacje. Dowiedzieli się także, że nie zawsze do nadmuchania balonu potrzebujemy własnych płuc. W czasie zajęć obserwowali również trzy stany skupienia wody. Uczniowie klasy VII badali zawartość składników pokarmowych i witamin w różnych produktach spożywczych, sprawdzali czy enzymy zawarte w ślinie rozkładają cukry, a także uczyli się jak komponować zdrowe posiłki.

Obserwacje i doświadczenia

Utworzono dnia 09.11.2022, 12:35