Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

Utworzono dnia 22.11.2022

„Jedno jabłko dziennie,

trzyma lekarza z daleka ode mnie”

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

18 listopada 2022r w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem ,,Kocham życie-dbam o zdrowie’’. Uczniowie wszystkich klas wspólnie z wychowawcami przygotowali owocowo-warzywne przysmaki, które zostały zaprezentowane dla całej społeczności szkolne i każdy mógł spróbować zdrowej żywności. Swoje smakołyki przygotowały też panie z Klubu Seniora w Krowicy Samej, które wraz z panią Urszulą Pukas gościły w naszej szkole. Zostały podsumowane Szkole Konkursy Plastyczne ,,Lubię owoce, warzywa’’, ,,Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrów jak ryba’’, ,,Nie piję, nie palę, więc zdrowo żyję’’, ,,Jak dbam o zdrowie’’-prezentacja. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Lubaczów. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola, z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III zaprezentowały modę owocowo-warzywną. Po obejrzeniu przedstawienia ,,Jarzynowa awantura’’ i wspólnym śpiewaniu piosenki ,,Na straganie’’, odbyło się spotkanie z przedstawicielami OSP w Krowicy Hołodowskiej. Druhowie strażacy zaprezentowali wyposażenie apteczki i udzielali wskazówek z pierwszej pomocy przedmedycznej w razie jakiegoś zdarzenia. Pani Bibliotekarka z GBP fila w Krowicy Samej zachęciła do czytania literatury, do wzbogacenia swojej wiedzy o zdrowym stylu życia, czytając utwory, zagadki o zdrowym odżywianiu. W Szkolnym Dniu Profilaktyki nie mogło zabraknąć naszej absolwentki Małgorzaty Kubiszyn potrójnej wicemistrzyni w Nordic Walking. Pani Małgorzata opowiedziała, jak ważne dla zdrowia jest uprawianie sportu, o sukcesach i osiągnięciach, które zdobyła w Nordic Walking. Cała społeczność szkolna poprzez taniec i ruch przy muzyce, pokazali aktywnie jak zdrowie jest dla nich ważne. Organizatorom i wszystkim uczestnikom tegorocznego Szkolnego Dnia Profilaktyki bardzo dziękujemy. Razem możemy wiele zdziałać.

Dzień profilaktyki

Utworzono dnia 22.11.2022, 10:31