Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

Liga Ochrony Przyrody

Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Poznaniu - Home | Facebook 

 

Liga Ochrony Przyrody jest najstarszą organizacją ekologiczną w kraju, która powstała 9 stycznia 1928 r. Godłem stowarzyszenia jest żubr. Cele LOP to:

– prowadzenie działalności edukacyjnej,

– popularyzowanie wiedzy o przyrodzie i ochronie przyrody,

– propagowanie  prac społecznych na rzecz środowiska  przyrodniczego oraz organizowania takich prac,

– czuwanie nad przestrzeganiem prawa ochrony przyrody oraz interweniowanie w  przypadkach jego naruszenia.

       W naszej szkole działa Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody, które skupia uczniów klas VII-VIII. Opiekunem organizacji jest mgr Małgorzata Nowosiadło. Głównym założeniem Szkolnego Koła LOP jest kształtowanie właściwego szacunku uczniów do przyrody, uwrażliwienie na jej piękno, pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebie i sposobach jego ochrony, zachęcanie do organizowania i wykonywania społecznie prac na rzecz środowiska przyrodniczego oraz czuwanie nad przestrzeganiem  praw ochrony przyrody.
       Szkolne Koło LOP w naszej szkole stanowi bardzo dobrą formę pracy pozalekcyjnej. Umożliwia szeroką realizację celów organizacji, pełniąc jednocześnie istotne funkcje edukacyjne i wychowawcze. Stwarza dla uczniów takie sytuacje, aby samodzielnie dochodziły do określonych prawd i zasad, a co za tym idzie, aby umiały perspektywicznie myśleć. Umożliwia to poznanie świata w jego jedności i złożoności, inspiruje do wyrażania własnych myśli i przeżyć, rozbudza ich ciekawość poznawczą oraz motywuje do dalszej pracy na rzecz środowiska oraz edukacji w tym zakresie.  Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Kołem Łowieckim „ RYŚ” oraz  Nadleśnictwem Lubaczów. Współdziałanie ma na celu ochronę środowiska naturalnego poprzez zbiórkę karmy dla zwierząt na okres zimowy, wywieszanie karmników i budek lęgowych oraz sadzenie drzew.

 

 

 

 

Działania LOP

Utworzono dnia 19.10.2021, 13:16

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny