Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

"mPotęga"

Projekt „Królowo! Poznajmy się na nowo!” został jednym z 70  nagrodzonych w VIII edycji mPotęgi w kategorii  klas siódmych i ósmych. 

Podczas trwania projektu przeprowadzone zostaną  między innymi  warsztaty z haftu matematycznego i origami, zajęcia dotyczące geometrii przestrzennej oraz statystyki, zajęcia informatyczne - zastosowanie arkusza kalkulacyjnego Excel w statystyce oraz dwa konkursy tematyczne. Działania projektowe będą trwały od 6 września 2021r. do 23 grudnia 2021r.

Autorem i szkolnym koordynatorem projektu jest p. Ewelina Sałbut.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

 

AKTUALNOŚCI:

"Matematyka w 3D"

Utworzono dnia 24.11.2021

Geometria przestrzenna 

          Podczas warsztatów "Matematyka 3D" stworzyliśmy makiety miasta, wykorzystując modele brył, które wykonaliśmy podczas zajęć pozalekcyjnych "Geometria płaska i przestrzenna". Trochę wyobraźni, dobra organizacja pracy w grupie, kreatywność to wszystko sprawiło, że po kilku godzinach pracy nasze miniaturowe miasteczka były gotowe. 

         Zapraszamy do galerii zdjęć.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

czytaj dalej... na temat: "Matematyka w 3D"

Origami i haft matematyczny...

Utworzono dnia 10.12.2021

Warsztaty, warsztaty...

          Warsztaty z origami i haftu matematycznego przysporzyły p. koordynator nie lada trudności. Niska frekwencja, późniejsza kwarantanna i w rezultacie nauka zdalna i hybrydowa zmusiły nas do organizacji tych zajęć w formule mieszanej. Część uczniów pracowała podczas warsztatów w szkole, druga grupa uczestników składała piękne modele łącząc się zdalnie ze swoich domów. Zapraszamy do galerii zdjęć i podziwiania pięknych technik tak bliskich matematyce, geometrii, symetrii…

czytaj dalej... na temat: Origami i haft matematyczny...

Wyniki konkursów...

Utworzono dnia 18.12.2021

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW!!!

          17 grudnia 2021r. zostały rozstrzygnięte dwa konkursy, które organizowane były w ramach projektu "Królowo! Poznajmy się na nowo!". W związku z przejściem w tryb nauki zdalnej od 20.12.2021r. korzystając z ostatniej sposobności szkolny koordynator - p. Ewelina Sałbut wraz z panią Dyrektor Jadwigą Chomyszyn wręczyły dyplomy, nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursów.

czytaj dalej... na temat: Wyniki konkursów...

MAT-MISTRZ

Utworzono dnia 16.12.2021

Emocji konkursowych ciąg dalszy...

            15 grudnia 2021r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w konkursie matematycznym MAT-MISTRZ. Rywalizacja i emocje były ogromne, bo nagrodą główną w tym konkursie jest tablet! Wszystkie nagrody zakupiono ze srodków Fundacji mBanku, która dofinansowała nasz projekt - "Królowo! Poznajmy się na nowo!".

czytaj dalej... na temat: MAT-MISTRZ

"Szkoła w liczbach"

Utworzono dnia 01.12.2021

Pomimo kwarantanny i nauki zdalnej sukcesywnie pracujemy nad przedstawieniem danych statystycznych dotyczących uczniów naszej szkoły. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć szablon ankiety, która wstępnie miała zostać...

czytaj dalej... na temat: "Szkoła w liczbach"

Statystyka i my...

Utworzono dnia 26.10.2021

 Statystycznie rzecz biorąc...

Rozpoczęliśmy cykl zajęć dotyczących nauki jaką jest statystyka. Stworzyliśmy mapę myśli i doszliśmy do wniosku, że statystyki używają na codzień na całym świecie rządy państw, partie polityczne, urzędnicy, instytucie finansowe, biura badania opinii publicznej, badacze zjawisk społecznych, media i wiele innych osób i instytucji. Statystycy - czyli naukowcy zajmujący się zbieraniem i analizą danych - pracują w różnych obszarach dotyczących życia codziennego każdego z nas...

czytaj dalej... na temat: Statystyka i my...

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny